A BODZA tanulmányok és cikkek leírására történő alkalmazásakor tovább gazdagodott a keretrendszer felhasználóbarát jellege, és így a HUMANUS megoldást kínál a hasonló hazai adatbázisok által mindeddig megoldatlan kérdésekre is.
cikk – folyóirat, évkönyv az évkönyv, folyóirat rekordja pedig a NEKTÁR (OSZK) rekordhoz:
Az egyes tanulmány rekordja továbblépési pontot kínál a forrásdokumentumhoz, azaz a tanulmánykötethez:
Adott folyóirat, évkönyv mely évfolyamai, füzetszámai vannak feldolgozva az adatbázisban?
További lehetőség az évfolyam szerinti összesítés:
majd a legördülő menü füzetszám pontjára kattintva a füzetszám szerinti összesítés:
A kiválasztott füzetszámra kattintva a találatok az oldalszámok növekvő sorrendjében (tartalomjegyzékhez hasonlóan) jelennek meg:
Adott tanulmánykötet milyen mértékben van feldolgozva az adatbázisban? A Tanulmánykötet rekordja pontos képet kínál a kiadvány feldolgozottságáról. A Feldolgozottság foka (teljes / válogató / szórványos) kijelölés mellett a Részdokumentuma mutatja a feldolgozott rekordok számát.
A tanulmánykötet Részdokumentuma pontjáról a kötet feldolgozott egyes tanulmányai az oldalszámok növekvő sorrendjében (tartalomjegyzékhez hasonlóan) jelennek meg:
Milyen ismertetéseket írtak adott műről (pl. könyvről)? Az ismertetett mű (könyv: ) rekordjának kiválasztása:
a rekord kibontása után az adatbázisban szereplő, rá vonatkozó valamennyi ismertetés megjelenik: Az egyes ismertetések továbblépési pontok:
van idegen nyelvű fordítása az adott cikknek, tanulmánynak (és fordítva: valamely idegen nyelvű publikáció fordítása adott cikk, tanulmány).: Eredeti nyelven – Fordítása Ha adott tanulmányt, cikket két vagy több nyelven publikáltak, akkor célunk ezeket a nyelvi változatokat, fordításokat bibliográfiailag leírni. A bibliográfiai rekordokat továbblépési pontként szolgáló kapcsolat köti össze:
|