2015. szeptember 10-én nyílik a 20. századi magyar zenetörténet kiemelkedő alakjának, Farkas Ferenc (1905–2000) zeneszerzőnek születése 110. évfordulója alkalmából emléket állító kiállításunk. A kiállítás megnyitójaként a nagyközönség előtt is nyitva álló, félnapos konferenciát rendezünk.
Farkas Ferenc neve manapság talán inkább csak a szakmabelieknek ismerős, tucatnyi klasszikus filmzenéjével azonban az idősebb generáció alighanem valamennyi tagja találkozhatott, s emellett a Zeneakadémia rendkívüli hatású zeneszerzés-professzoraként végzett munkája is méltó a figyelemre
A hat előadást magában foglaló konferenciánk első felében Farkas tanári tevékenységéről, "zenei polihisztorságáról" és önmenedzseléséről esik szó, a szünet után pedig Weöres Sándorral való kapcsolatát, az 1950-ben Kossuth-díjjal jutalmazott Csinom Palkót, valamint a zeneszerző itáliai kapcsolatait (különös tekintettel a Márai Sándor Vendégjáték Bolzanóban c. darabja alapján készült Egy úr Velencében c. operára) elemzik majd az előadók.
A KONFERENCIA PROGRAMJA
9:30 Köszöntők
ELŐADÁSOK
Elnök: Farkas Zoltán
Szünet
11:30 – 13:00
A „feladatművész” – kamarakiállítás Farkas Ferenc zeneszerző emlékére