Ősz és tavasz között – Babits Mihály öröksége

Printer-friendly versionPDF version
2012/02/16

A magyar kultúra napján nagy sikerrel – telt házzal – megrendezett első Könyvtárlat után 2012. február 16-án az OSZK-ban őrzött Babits-hagyaték bemutatása köré szerveztük a sorozat következő részét. Programunk most is három részből áll: könyvek első kiadását, ritka fotókat láthatnak az érdeklődők csak ezen a napon, rendhagyó „irodalomórán” ismerhetik meg Babits Mihály életművét, végül Császár Angela, Rubold Ödön és Török Máté előadásában több olyan vers is elhangzik, ami a rendszerváltás előtt nem jelenhetett meg.

Részletes program:

15.10 Az OSZK-ban őrzött Babits-hagyaték és a költő szellemi öröksége – Rózsafalvi Zsuzsanna és Sipos Lajos irodalomtörténészek beszélgetése

15.50 Óriás csiga Esztergomban – Babits Mihály tájai. Tóth Franciska muzeológus előadása

16.30 Örökkék ég a felhők mögött – Császár Angela és Rubold Ödön színművészek műsora Babits Mihály műveiből. Közreműködik: Török Máté verséneklő (Misztrál együttes)

„Úgy emlékszem, a középiskolában azt tanították nekem, hogy Babits Mihály – akinek földije vagyok, sőt én is Szekszárdon születtem – életidegen alanyi költő, poeta doctus, tudós valaki, aki elefántcsonttornyának magányában ontja verseit – távol a földi dolgoktól.
Versfolyamunkkal szeretnénk bemutatni, hogy ez utóbbi nincs így; Babits Mihály hozzánk tartozik: a legnagyobbakkal van testvéri viszonyban – többek között – Adyval, Petőfivel, József Attilával és Arany Jánossal. Műsorunkban szeretnénk érzékeltetni, hogy Babits Mihály szenvedélyes, a maga módján harcias, a köz dolgaival is törődő, zseniálisan verselő nagy magyar poéta. Az összeállításban több olyan vers is elhangzik, ami a rendszerváltás előtt nem jelenhetett meg a Babits-kötetekben.
  (Rubold Ödön)

Kizárólag a rendezvény napján kamara kiállításon mutatjuk be a könyvtárunkban őrzött Babits-hagyatékból származó, ritkán publikált családi fotókat és számos Babits-mű első kiadását.

A teljes program ingyenes. Felnőtteknek és az érettségihez közeledő diákoknak (11–13. évfolyam) ajánljuk elsősorban. Az egyes programrészek külön-külön is látogathatók.
Kérjük, részvételi szándékukat 2012. február 13-ig szíveskedjenek jelezni a 36 1 487-86-52-os telefonszámon vagy a közönségkapcsolat címén.
A programokon történő részvételt az igények beérkezésének sorrendjében tudjuk biztosítani.

Az esemény plakátja

További fényképek Babits Mihályról a Nyugat honlap képgalériájában.