Az Akadémiai Kiadó folyóiratai (eduID) – Az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelenő kiadványok több mint 40 tudományágban. Bővebben
Az Akadémiai Kiadó szótárai (eduID) Bővebben
Akadémiai Kiadó MeRSZ (eduID) Bővebben
Bibliotheca Eruditionis – Művelődéstörténeti bibliográfiai keresőszolgáltatás. Bővebben
Brill Book History Online (eduID) – A könyvtörténeti bibliográfiai adatbázisban több mint 120 ezer tétel bibliográfiai adatait lehet elérni.
EBSCO – Academic Search Complete (eduID)– Nemzetközi cikkek és tanulmányok. Bővebben
EBSCO – Academic Search Ultimate (eduID) – Az Academic Search Ultimate multidiszciplináris adatbázisban teljes szöveggel érhetjük el több mint 10 ezer folyóirat tudományos cikkeit, gyakran a legfrissebb számokat is beleértve. Ismertető Címlista
EMERALD – Library Studies (eduID) – Könyvtártudományi angol nyelvű teljes szövegű periodika adatbázis.
GALE REFERENCE COMPLETE (eduID)
A Gale legnagyobb, elsődleges forrásokat és periodikákat (folyóiratokat, napilapokat, magazinokat) tartalmazó multidiszciplináris gyűjteménye az irodalomtól a műszaki tudományokig. Tartalmazza az Academic OneFile, a General OneFile, a Gale Literature adatbázisokat, 1700 e-könyvet és a különböző tárgykörű, elsődleges forrásokat tartalmazó Archives Unbound Collection-t.
Grove Music Online (eduID) – Oxford Music Online. Bővebben
De Gruyter Journals (eduID) – Social Sciences and Humanities Package
A De Gruyter kiadó mintegy 260, magas impakt faktorú, bölcsészet- és társadalomtudományi folyóirat és emellett további 400 open access folyóirat elérhetőségét biztosítja. A multidiszciplináris folyóirat-csomagban 1995-től napjainkig elérhetők teljes szöveggel a tanulmányok. Címlista
De Gruyter – Bibliotheca Teubneriana Latina (BTL) (eduID)
Az adatbázis hozzáférést biztosít a Bibliotheca Teubneriana-ban megjelent minden latin forráskiadványhoz, mintegy 13 millió szóhoz az antikvitástól a neolatin szövegekig. User Guide (angolul)
De Gruyter – Thesaurus Linguae Latinae (TLL) (eduID)
Az adatbázis a világ legrészletesebb latin szótárához biztosít hozzáférést. User Guide (angolul)
The Hungarian Reformation Online (BrillOnline Primary Sources) – A gyűjtemény a magyarországi reformáció szerzőinek eredeti írásaiból nyújt átfogó válogatást. A legkorábbi szövegek az 1540-es években, a reformáció első lépéseinek időszakában keletkeztek, de jelen vannak a térségben kiépült egyházak által megrendelt, 1650-es évekbeli munkák is. A gyűjtemény felbecsülhetetlen forrásanyag a reformáció, a nemzetközi kálvinizmus, az ellenreformáció és az unitárius mozgalom kutatói számára.
JSTOR - Language&Literature Current Collections (eduID) – Digitális archívum, melyet tudósok, kutatók és diákok állítottak össze tudósoknak, kutatóknak és diákoknak. Bővebben
Kossuth Kiadó – Az adatbázis a Kossuth Kiadói Csoport mintegy 250 szakkönyvét tartalmazza. A kötetek nagyrészt a történelem, politikatudomány, filozófia, lélektan és szociálpszichológia témakörében jelentek meg.
L'Harmattan Digitális Adatbázis (eduID) – A L’Harmattan Könyvkiadó archívumát tartalmazó digitális adatbázis jelenleg több mint 1400 kötetet tartalmaz. A humán- és társadalomtudományok területéről kereshető pdf formátumban érhetőek el a tudományos szakmunkák. Címlista
MATARKA – Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek kereshető adatbázisa. Bővebben
MTI - Magyar Távirati Iroda – Aktuális hírek és az aktuális események értelmezését segítő háttérarchívumok, szolgáltatások.
NAVA – Nemzeti Audiovizuális Archívum. Bővebben
Osiris (eduID) – Az Osiris Kiadó 1994 óta meghatározó szerepet tölt be a hazai humán- és társadalomtudományi, felsőoktatási és szépirodalmi könyvkiadásban, és egyben szellemi műhelyként is működik. Az adatbázis közel 1300 kötet könyv 500 ezer oldalát tartalmazza 20 tudományterületi kategóriába rendezve. Az adatbázis fix URL-eket tartalmazó címlistája
Oxford University Press (OUP) Journals - Arts & Humanities Collection (eduID)
Az Oxford University Press a világ egyik vezető egyetemének tudományos kiadója. Az adatbázisban több mint 300 tudományos folyóirat 1996 utáni évfolyamai érhetők el.
ProQuest Library & Information Science Collection – A ProQuest szolgáltató adatbázisa, a Library & Information Science Collection, a nagy múltú LISA (Library & Information Science Abstracts) című bibliográfiai adatbázis tételeit és tárgyszórendszerét is tartalmazó teljes szövegű adatbázis, mely több mint 400 kurrens folyóirat cikkeit és számos tudományos publikációt tartalmaz több mint 50 országból a könyvtártudomány, könyvtárhasználat, információkeresés, könyvtári információtechnológia, tudásmenedzsment stb. területéről.
Szaktárs (eduID)
Kriterion Kiadó
A Kriterion erdélyi magyar kiadó több mint 800 kiadványa érhető el elektronikus formában.
SZÓ-TUDÁS-TÁR (eduID) – Az adatbázisban a Tinta Kiadó 11 nagyszótára egy keresőfelületen érhető el. Bővebben
The Times Digital Archive, 1785-2019
(próbahozzáférés: 2022. április 9-ig)
A The Times Digital Archive a The Times több mint 200 évfolyamának online, teljes szövegű változata, amely a tizennyolcadik, tizenkilencedik és huszadik századi hírszolgáltatás egyik legelismertebb forrása.
Typotex Kiadó Interkönyv adatbázisa (eduID) – Az adatbázisban a Typotex Kiadó több mint 600 magyar nyelvű kiadványa érhető el: felsőoktatási tankönyvek, jegyzetek és szakkönyvek a természet- és társadalomtudományok köréből.
USC Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum – A Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum több mint 54 ezer videóinterjút tartalmaz, melyeket népirtások túlélőivel és szemtanúival vettek fel: a holokauszt, valamint a ruandai, guatemalai és örmény népirtás és a kínai, nankingi mészárlás túlélőivel és szemtanúival.Bővebben
WBIS – World Biographical Information System – A WBIS Online a létező legátfogóbb biográfiai adatbázis, amely több mint 6 millió ember életrajzi adatait szolgáltatja a 8. századtól kezdve napjainkig. 8.5 millió életrajzi hivatkozást tartalmaz digitális másolat formájában. Az adatbázis tartalmazza a Régi magyarországi nyomtatványok (RMNY) első három kötetének adatait is.
Az Akadémiai Kiadó szótárai
A szolgáltatás az Akadémiai Kiadó Angol-magyar nagyszótárt, Magyar-angol nagyszótárt, Német-magyar nagyszótárt, Magyar-német nagyszótárt, Francia-magyar és Magyar-francia nagyszótárát, az Idegen szavak és kifejezések szótárát, a Környezetvédelmi lexikont, a Magyar-angol környezetvédelmi értelmező szótárt, az Angol-magyar pénzügyi és műszaki szótárakat, valamint az Európai Uniós terminológiai szótárakat tartalmazza központi tartalomként. Elérhetők továbbá: Spanyol-magyar szótár, Magyar-spanyol szótár, Német-magyar műszaki nagyszótár, Olasz-magyar kéziszótár, Magyar-olasz kéziszótár, Magyar-holland kéziszótár, Magyar értelmező kéziszótár, Új magyar irodalmi lexikon, Magyar szinonima szótár, A magyar helyesírás szabályai.
Az Akadémiai Kiadó folyóiratai
Az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelenő kiadványok több mint 40 tudományágban biztosítanak lehetőséget tudósaink számára legfrissebb eredményeik publikálására, a nukleáris kémiától a mikrobiológián át a nyelvtudományig. Az felhasználók számára több mint 60 folyóirat érhető el, 1998-ig visszamenőleg.
Bibliotheca Eruditionis
Művelődéstörténeti bibliográfiai keresőszolgáltatás.
Főbb alkotóelemei: Régi Magyarországi nyomtatványok és olvasmányok többnyelvű adatbankja, s továbblépési lehetőség a Zrínyi -könyvtár virtuális 3D kiállítására.
MATARKA - Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek kereshető adatbázisa
Magyar folyóiratok tartalomjegyzékeinek online módon kereshető adatbázisa.
A magyar kiadású szakfolyóiratok tartalomjegyzékét dolgozza fel könyvtári konzorcium keretében. A felvett adatok adatbázisba kerülnek és több szempont szerint visszakereshetők illetve az egyes számok külön-külön böngészhetők.
NAVA - Nemzeti Audiovizuális Archívum
A közszolgálati televízió és rádió csatornák archívuma, valamint játékfilmek, filmhíradók, egyéb tematikus gyűjtemények anyagai tekinthetők meg zárt hálózatban a NAVA-pontokon. Az OSZK-ban csak az általános olvasóterem kijelölt számítógépeiről érhető el.
Az adatbázisban a Tinta Kiadó 11 nagyszótára (értelmező szótár, etimológiai szótár, idegen szavak szótára, szinonima szótár, ellentétes jelentésű szavak szótára, régi szavak szótára, magyarító szótár, rövidítések szótára, kiejtési szótár, szólás és közmondásszótár, összetételek listája) egy keresőfelületen érhető el.
EBSCO - Nemzetközi cikkek és tanulmányok
A világ legátfogóbb teljes szövegű multidiszciplináris tudományos adatbázisa, több mint 8500 teljes szövegű periodikát, köztük több mint 7300 lektorált folyóiratot tartalmaz. A teljes szövegű tartalmon felül több mint 12 500 folyóirat, valamint összesen több mint 13 200 kiadvány, köztük monográfiák, beszámolók, konferencia-előadások stb. indexelését és kivonatait kínálja.
Grove Music Online (Oxford Music Online)
Az Oxford University Press adatbázisa zenetudományi kézikönyvek teljes szócikkanyagát tartalmazza. A gyűjteményben több mint 50 ezer szócikk és 30 ezer életrajz között lehet keresni..
JSTOR - Language&Literature Current Collections
Az OSZK-ban a hatalmas folyóirat-adatbázis Language & Literature csomagjának nyelvészeti és irodalmi tudományos cikkeiben lehet keresni. Az elérhető folyóiratok jegyzéke.
USC Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum – A Soá Alapítvány Vizuális Történelmi Archívum több mint 54 ezer videóinterjút tartalmaz, melyeket népirtások túlélőivel és szemtanúival vettek fel: a holokauszt, valamint a ruandai, guatemalai és örmény népirtás és a kínai, nankingi mészárlás túlélőivel és szemtanúival. Az interjúkat 41 nyelven, 62 országban rögzítették. Az adatbázis 1335 magyar nyelvű interjút, valamint további több ezer magyar vonatkozású, magyar tapasztalatokat más nyelven megörökítő interjút tartalmaz. Az interjúk a túlélők visszaemlékezésein kívül szemtanúk, felszabadító katonák, megmentők, segítségnyújtók és háborús perek résztvevőinek visszaemlékezéseit is rögzítik. Minden interjú teljes élettörténet, így az archívum anyagai nem csak a népirtások személyes beszámolói, hanem a 20. század globális társadalomtörténetének forrásai is.
Az Archívum történettudományi-tudománytörténeti nézőpontból fontos forrásanyag a kutatók számára, ugyanakkor helytörténeti vonatkozásai és társadalmi szemléletformáló szerepe révén elengedhetetlen része lehet a hazai megyei könyvtári hálózat kínálatának.
Az adatbázis eléréséhez az OSZK hálózatáról (ingyenes) regisztráció szükséges.