2024. október 24-én a nemzeti könyvtár, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) és a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár által szervezett esemény ünnepélyes koszorúzással kezdődött, amelyen a résztvevők külön tisztelettel adóztak Füzéki István könyvtáros, az 1956-os forradalom hőse emlékének. A nemzeti könyvtár részéről Rózsa Dávid főigazgató, az MKE nevében Gerencsér Judit elnök, a KSH Könyvtár részéről pedig Kálmán Rita főigazgató helyezte el a koszorúkat, továbbá Füzéki Bálint, Füzéki István testvére is lerótta kegyeletét.
A Füzéki István-emlékérem egy 2002-ben alapított kitüntetés, amelyet az 1956-os forradalom mártírja, Füzéki István és a forradalomban részt vett könyvtárosok tiszteletére alapított Füzéki Bálint és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete.
Az ünnepi megemlékezés után következett a Füzéki István-emlékérem átadása, amelyet idén dr. Mader Béla vehetett át. Dr. Mader Béla több évtizedes szakmai tevékenységével, a Szegedi Egyetemi Könyvtár modernizálásával és vezetésével szerzett elismerést a könyvtárosszakmában. Az elismerés egész életművét méltatja, hiszen munkássága elválaszthatatlan a magyar könyvtári rendszer fejlődésétől.
Dr. Mader Béla 1941-ben született Szegeden, és pályafutását könyvtárosként kezdte 1962-ben a Szegedi Egyetemi Könyvtárban. A hetvenes évektől vezető szerepet töltött be az intézményben, ahol 1990 és 2013 között főigazgatóként tevékenykedett. Nevéhez fűződik a könyvtár teljes átszervezése és az egyetemi könyvtári rendszer modernizálása, amelynek részeként több mint hetven kisebb könyvtár gyűjteményeit egyesítették. Ennek csúcspontja az új könyvtárépület és konferenciaközpont megnyitása volt 2004-ben.
Munkássága nemcsak könyvtárvezetőként volt jelentős, hanem egyetemi oktatóként és kutatóként is, a könyvtár- és sajtótörténet, valamint a könyvtári menedzsment területén. A Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi tanári címmel ismerte el szakmai és oktatói tevékenységét 2008-ban.
A magyar könyvtárosszakma egyik meghatározó alakjaként személyisége, elköteleződése a magyar könyvtárügy, a magyar kultúra iránt példaként szolgál a fiatal könyvtáros-generációk számára.