Magyarországi ISBN-t magyarországi kiadású összefüggő szöveges tartalommal rendelkező könyvek kapnak, függetlenül a nyomtatás vagy terjesztés helyétől, a kiadvány nyelvétől stb. ISBN-nel eredetileg csak nyomtatásban megjelent könyveket azonosítottak, használata azonban mára kibővült: ISBN-t kapnak térképek, monografikus CD-ROM-ok és elektronikus könyvek is. Térképek esetében a szám végén fel kell tüntetni a CM (cartographic material) megjelölést.
2009. nov. 9-étől ISBN-nel lehet ellátni az olyan, különálló lapokból/kártyákból álló csomagot, amelyben a lapok/kártyák túlnyomó részben szöveget tartalmaznak, a kiadvány oktatási/tanulási célt szolgál (és ez a címéből kiderül), és könyvkereskedelmi forgalomban terjesztik.
Nem lehet ISBN-nel azonosítani a következőket:
Többkötetes könyvek valamennyi kötete kap egy közös számot, ún. össz-ISBN-t, ugyanakkor minden egyes kötet önálló ISBN-t is kap. A köteteken fel kell tüntetni az össz-ISBN-t (utána egy ö betűvel) és a kötetet azonosító ISBN-t is. Új (bővített, javított stb.) kiadások esetében új számot kell használni. Utánnyomások esetében viszont az eredeti ISBN-t kell megtartani, akkor is, ha a nyomtatás éve eltér. Külön számot kell használni egy adott mű nyomtatott és elektronikus kiadására. Kötésváltozatokra és nyelvi változatokra szintén új számot kell adni.