KönyvTÁRlat című rendezvénysorozatunk nyolcadik évada Emlékfolyamok címmel a magyar kultúra és irodalom főbb régióinak irodalmát mutatja be egy-egy kortárs alkotó életművén, alkotásain keresztül.
A Duna határokon áthömpölygő folyam. Összeköt, szállít, kincsek és uszadékok „fecsegnek felszínén”, „hallgatnak mélyén.” A nagy folyó ugyanakkor elválaszt, elhatárol egymástól időt és teret, kultúrákat, közösségeket, múltat és jelent. A KönyvTárlat március 28-i eseményén a „víz emlékezete” a Vajdaságba visz bennünket. A határ(on)lét, a kisebbségi lét és művészet vizekben, hordalékrétegekben megcsillanó múltjáról, jelenéről két, tudásban, érzékenységben és műfajokban határtalan alkotó fog vallani a közönség számára: Tolnai Ottó költő, író és Ladik Katalin költő, performer, színésznő. Mindketten több szállal kapcsolódnak Csáth Gézához, „árvacsáthoz”, a szabadkai születésű, tragikus sorsú író-orvoshoz, akinek novelláiban megelevenedik az álomszerűvé formált bácskai táj. Az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményéből Csáth Géza Délutáni álom különlegesen szép szecessziós kötetét mutatjuk meg a látogatóknak. Az est házigazdája ezúttal Visy Beatrix irodalomtörténész, kritikus lesz.
A program
Az est házigazdája: Visy Beatrix irodalomtörténész
A KönyvTÁRlat című irodalom- és kultúrtörténeti rendezvénysorozat VIII. évadját kezdte meg idén ősszel. A havonta egyszer jelentkező estek ezúttal az „emlékfolyamok” tematikában különböző vizeink – a „Kárpát-medencei vízrajz” – szerint, irodalmi, kulturális, történelmi színhelyek köré épülnek.
Helyszín: Országos Széchényi Könyvtár, Budapest, Budavári Palota F épület, 6. emelet, díszterem. (Megközelíthető a Dózsa György térről gyorslifttel vagy a 16-os, illetve a 16/A busszal a Dísz tér és az Oroszlános udvar felől.)
Időpont: 2019. március 28., csütörtök 17 óra
A rendezvénysorozat az NKA támogatásának köszönhetően ingyenesen látogatható.